Маркіратори. Маркування товарів і упаковки

Маркіратори. Маркування товарів і упаковки

Види конструкції маркувальників

Лазерные, каплеструйные маркераторы и принтеры для нанесения на товары и упаковку

Каплеструменевий маркіратор

Каплеструменеве маркування - одне з найбільш поширених в друкарській справі. Воно так само, як лазерне, використовує безконтактний метод, краплі напилюються на відповідні ділянки поверхні. За допомогою цієї технології можна використовувати різні типи чорнила для нанесення маркування на різноманітні матеріали, а також наносити маркування в кілька рядків.

Сфера застосування каплеструменевих маркіраторів дуже широка. Вони можуть наносити дані на папір і картон, скло, пластик, метал, дерево. Вони легко вписуються і в нові, і в уже запущені виробничі лінії.

Компанія Videojet представляє цілу серію каплеструменевих маркувальників для різних цілей. Вони відрізняються економічністю в роботі і ефективні для підвищення рентабельності виробництва.

Професійний каплеструменевий маркіратор легкий в обслуговуванні. Він має систему автоматичного промивання, що запобігає забруднення і засихання. Налаштувати систему легко навіть без спеціальної підготовки. При правильному техобслуговуванні каплеструменевий принтер буде служити вам довго і проявить себе відмінно навіть в складних виробничих умовах.

Як і в принтерах іншого типу, в каплеструменевих моделях Videojet є система захисту від помилкового маркування Code Assurance, що дозволяє скоротити відсоток помилок і мінімізувати простої ліній.

Основні переваги каплеструменевих маркувальників:

 • Проста експлуатація
 • Легко заправити фарбою
 • Економія чорнила
 • Легкий інтерфейс меню з вбудованим текстовим редактором
 • Високий ступінь працездатності
 • Економічність
Лазерные, каплеструйные маркераторы и принтеры для нанесения на товары и упаковку

Завдяки новим технологіям формування і напрямку крапель чорнильний друк забезпечує якість, що перевершує аналогічні рішення минулих поколінь. Одного разу налаштований каплеструменевий принтер здатний працювати без втручання оператора друкуючими головками нового типу з автоматичним підстроюванням, калібруванням і регулюванням.

Інноваційна функція Dynamic Calibration ™ передбачає постійне відстеження температури і зміну в'язкості чорнила, щоб якість друку залишалася однаковою при різних зовнішніх умовах.

Цілісний чорнильний модуль означає простоту заміни. Коли настає час заміни, пристрій автоматично оповіщає оператора. Для моделі Videojet 1710 доступні спеціальні модулі з пігментованим чорнилом, які підходять для висококонтрастного маркування. Окрема заміна фільтрів не потрібна. Каплеструменевий принтер Videojet здатний пропрацювати без обслуговування довше, ніж аналогічні моделі конкурентів.

Каплеструменеві маркіратори ефективно витрачають чорнило. Система подачі чорнила Smart Cartridge ™ гарантує, що картридж буде використовуватися до остаточного спустошення, таким чином непродуктивна витрата скорочена до нуля. Використовувати несумісну модель картриджа з маркіратором не вийде завдяки мікрочіпу, який містить дані про сумісність витратних матеріалів з принтером.

В наявності є величезний вибір чорнила, що відрізняються кольором та іншими характеристиками, а також окремо доступний розчинник.

Економічність гарантується завдяки пониженій витраті чорнила і герметичному з'єднанню мембрани з голчастим клапаном. Це знижує виробничі витрати і підвищує рентабельність підприємства.

У лінійці каплеструменевих маркувальників Videojet доступні різноманітні серії:

 • UHS - серія високошвидкісних маркувальників для ліній високої продуктивності
 • 1620, 1650 - маркіратори з посиленим ресурсом для великих обсягів роботи та цілодобовій експлуатації
 • 1520, 1550 - моделі для ліній середнього навантаження, здатні працювати безперервно
 • 1220 - економічна модель для невеликих виробництв, призначена для позмінної роботи
 • 1710 - модель для роботи з пігментними чорнилами

Для спрощення роботи з принтером рекомендуємо вибирати пристрої, оснащені сенсорним дисплеєм. Зручно організоване меню дозволяє за кілька торкань переходити до будь-якої потрібної дії.


Лазерний маркіратор

Основна відмінність лазерного маркування - можливість працювати безконтактно. За якістю маркування лазерний метод, як мінімум, не поступається, а частіше перевершує інші методи. Інші його гідності - висока продуктивність і економічне споживання витратних матеріалів.

Компанія Videojet представляє цілу лінійку лазерних маркувальників різних категорій: оптоволоконних, вуглекислотних і Nd: YAG. Пристрої відрізняються потужністю і сферою застосування. Виробник також випускає фірмові запчастини (лінзи, поворотні механізми) для лазерних маркувальників. Таким чином Videojet гарантує високі робочі характеристики своїх лазерних маркувальників на виробничих лініях і впевнену роботу після обслуговування.

Потужність маркувальників може коливатися в межах від 10 до 100 Вт.

Лазерные, каплеструйные маркераторы и принтеры для нанесения на товары и упаковку

Вибір конкретної технології залежить від сфери, в якій працює ваше виробництво, і від матеріалів, на яких ви плануєте наносити маркування. Лазерні пристрої відмінно справляються з нанесенням зображення на скло, пластик, дроти або для кабелю, металу, не кажучи про папір або картон. Зазвичай вони застосовуються в автопромі, харчової, косметичної та фармацевтичної сферах, але не тільки.

Вибираючи лазерний маркіратор Videojet, зверніть увагу не тільки на матеріали, з якими ви збираєтеся працювати, але і на умови виробництва. Вибір залежить від ступеня запиленості, необхідності вологого прибирання, обсягів і темпів виробництва. У широкому асортименті моделей знайдеться оптимальне рішення конкретно для вашого підприємства.

Загальні переваги лазерних маркувальників будь-якого типу:

 • Немає необхідності в витратних матеріалах
 • Просте впровадження в існуючі виробничі лінії
 • Довга робота без необхідності технічного обслуговування, зміни стрічки
 • Висока чіткість зображення
 • Мінімальні експлуатаційні витрати

За допомогою лазерного обладнання ви зможете забезпечити маркувальний процес, який не зробить повільним навіть високошвидкісні виробництва. Для управління маркіратора використовуються контролери, зроблені за технологією CLARiTY™. Зручне меню доступно через сенсорний дисплей. Система запобігання помилок запобіжить нанесенню невірного коду або дати.

Лазерні маркіратори легко перенастроюються як для змін маркування, так і для перенесення на іншу виробничу лінію. Для перенастроювання звичайно потрібні лічені хвилини.

Будь-який лазерний маркіратор відмінно підходить для нанесення на продукцію або упаковку штрих-кодів будь-якого типу (2D і лінійних), при цьому положення продукту щодо лінії не грає ролі.

Лазерные, каплеструйные маркераторы и принтеры для нанесения на товары и упаковку

За допомогою лазера можна досягти самих різних ефектів, що забезпечують точне нанесення зображення:

 • Гравірування (прожиг скла або поліетилену)
 • Зміна кольору під дією променів
 • Зняття верхнього шару з поверхні і виникнення контрасту з підкладкою

У харчовій промисловості лазерне маркування застосовується для нанесення інформації на упаковку різного типу (скло, пластик, поліетилен, картон і т.д.) Воно також знаходить місце в виробництві алкогольних і безалкогольних напоїв, у фармацевтичній промисловості, у виробництві косметики і т.д.

Вибір конкретного способу залежить від типу матеріалу. Але будь-який з них забезпечує високу якість і надійність зображення. Лазерні промислові маркіратори легко інтегруються в виробничі лінії і дозволяють оптимізувати робочий простір правильним розташуванням маркуючої головки.

У лінійці лазерних маркувальників Videojet доступні моделі з різною довжиною хвилі. З їх допомогою можна наносити дані безпосередньо на картон, тонкий пластик, дерево, метал, скло. Для пластика або поліетилену можливий ефект спінювання (при використанні відповідних моделей). Бувають дрібносимвольні і крупносімвольні.


Термоструйний маркіратор

Якщо у вашому виробництві друк повинен бути якісний та простий, а витрати не так критичні, то оптимальним вибором для вас стане термоструйний маркіратор. Термоструйна технологія давно і успішно використовується в фотопринтерах. У сфері маркування головна перевага термоструйних рішень - їх сумісність з будь-якими поверхнями, як пористими, так і суцільними. Також ця технологія забезпечує найвищу якість друку. За цим параметром термоструйний пристрій в чотири рази перевершують каплеструменеві аналоги. З їх допомогою можна наносити маркування дрібним, але шрифтом, що відмінно читається і друкувати піктограми високої чіткості.

У цьому сегменті ринку відмінно себе зарекомендувала компанія Videojet. Пристрої цієї компанії дуже прості і в експлуатації, і в обслуговуванні. Практично всі сервісні роботи обмежуються очищенням друкуючої головки і соплової пластини.

Професійні термоструйні маркіратори Videojet мають цілий ряд переваг, важливих в промисловій сфері:

 • Підвищений ресурс безперебійної експлуатації
 • Мінімальний знос завдяки скороченню рухомих частин
 • Технічне обслуговування, яке не потребує спеціальних витратних матеріалів
 • Висока швидкість і якість друку
 • Відмінні можливості автоматизації завдяки автоматичній системі запобігання висихання чорнила Cartridge Readiness System ™, яка спрацьовує при припиненні роботи лінії
 • Система Code Assurance, яка забезпечує коректне нанесення маркованої інформації

Особливо вдалою вийшла модель Videojet 8610, яка стала революційною в своєму роді. Цей принтер використовує спеціалізоване чорнило на метілетілкетоновой основі, які відмінно утримуються на різних типах поверхонь. Цей принтер може друкувати на пластику, фользі, плівці, інших непористих поверхнях так само легко, як на папері або картоні.

В інших моделях Videojet можуть також використовуватися чорнило на основі метилетилкетону (МЕК), проте існують і пристрої Videojet з чорнилом на водній основі.

У Videojet 8610 застосовується спеціальний картридж, здатний працювати з поверхнями, які традиційно вважаються проблемними для друку. Конструкція картриджа запатентована, аналогічні рішення інших виробників помітно поступаються в якості і надійності. При заміні картриджа замінюється і соплова пластина, що скорочує вплив зносу на якість друку і забезпечує найкращий рівень роботи. Пристрій має цілий ряд переваг, що роблять його оптимальним вибором для роботи з проблемними матеріалами:

 • Простота експлуатації
 • Сумісність з різними поверхнями, що дозволяє друкувати на величезній кількості різних матеріалів
 • Висока продуктивність, відповідна промисловим стандартам
 • Проста заміна картриджа, для якої потрібно не більше 15 секунд
 • Спрощене технічне обслуговування, яке не потребує спеціальних знань та витратних матеріалів
 • Управління за допомогою цифрового контролера через графічний інтерфейс і інтуїтивне меню

Інша популярна і добре зарекомендувавша себе модель - термоструйний маркіратор Videojet 8510. У ньому використовуються технології термоструйного друку від компанії HP. Вони відрізняються зручністю управління завдяки вдалому елементу інтерфейсу - сенсорному дисплею CLARiTY ™. Меню і інтерфейс пристрою відповідають стандарту, впровадженому компанією Videojet. Ця модель може використовуватися в різних галузях виробництва, з її допомогою можна наносити як прості текстові дані, так і графіку і складні штрих-коди. Продуктивність дозволяє використовувати Videojet 8510 на високошвидкісних виробничих лініях. Обслуговування так само просте, як і для інших моделей Videojet.

Найбільш популярна сфера застосування термоструйних технологій - друк кодів, що вимагає високої точності для ефективного машинного розпізнавання (QR-коди, Datamatrix, класичні штрих-коди і т.д.)

Хоч би яка була специфіка вашого виробництва, для неї можна підібрати оптимальний тип маркіратора. Він спростить нанесення необхідної інформації на ваш продукт, що необхідно для її сортування і реалізації. Ви можете зробити упор на швидкість роботи, можливість цілодобової роботи без перерви, простоту обслуговування або якість зображення. У будь-якому випадку для вас існує ваша ідеальна модель.

Ще кілька десятків років назад в промислових масштабах на виробництві використовували ручні маркіратори, датери, голкові пістолети-маркіратори. Згодом пристрої стали механічними, і конструкція все більше змінювалася, ускладнювалася. На сьогоднішній день найбільш популярними маркіраторами є портативний, іглоударний, ударно-точковий, термотрансферний і інші види промислових маркувальників.

Купити будь-який маркіратор можна в Альянс-КМ, у ексклюзивного офіційного дистриб'ютора компанії Videojet Technologies Inc. в Україні. Наші ціни вас приємно здивують. Крім того, ми здійснюємо повне обслуговування маркувального обладнання.

Технології майбутнього вже сьогодні - у Вашому маркіраторі Videojet!