Яка маркувальна техніка застосовується до електроніки?

Яка маркувальна техніка застосовується до електроніки?

Випуск деталей для сучасної електроніки потребує обов'язкового маркування, для відстеження будь-яких елементів на всіх стадіях виготовлення або оптимізації логістики. Та й у сучасних реаліях без цього пункту складно уявити собі виробництво, тому що огляд допомагає виробнику проконтролювати якість та обсяги продукції, що випускається. До того ж, за допомогою маркування можна до споживача донести важливу інформацію про товар, який зазвичай зашифровується у вигляді спецсимволів, що наносяться за допомогою спеціального обладнання.

Необхідність маркування у виробництві

Насправді, інформація про товар потрібна, і добре наносити її у вигляді штрих-коду або будь-якого іншого зашифрованого коду. Адже таким чином, дані на виробі займають не так багато місця. Зазвичай у спеціальній символіці заховано наступне:

 • Дані про виробника відповідно до норм законодавства України
 • Номер, серія та партія товару, дата його випуску
 • Експлуатаційні характеристики, необхідні для налаштування або споживача
 • Визначення приналежності до типу пристрою.

Загалом, усі відомості, що розташовані на електроніці, бувають кількох видів: постійні та змінні. І дуже важливо, щоб ці дані були стійкими до зовнішнього середовища і не стиралися, а, навпаки, зберігали свій читальний вигляд.

Також, у багатьох країнах є високі вимоги до того чи іншого виду маркування товару, його роздільної здатності, розмірів тощо, і це призводить до деяких труднощів при ідентифікації електронної та електротехнічної продукції. І для полегшення цього процесу використовується спеціальне обладнання.

Різновиди маркіраторів

Краплеструменевий маркіратор

Маркіратори - техніка, здатна нанести буквено-символьні або графічні дані на поверхню товарів. Оскільки існує безліч видів продукції, різної по типу, обсягам і щільності, так саме устаткування має різновиди. Адже далеко не кожне обладнання підійде під той чи інший тип товару. А для позначення електроніки потрібно відразу кілька видів маркувальних пристроїв, які можуть наносити якісну дрібносимвольну ідентифікацію на елементи з металу, пластику, кераміки чи кремнію (це можуть бути друкарські плати, чіпи, резистори та інші деталі).

Лазерні маркіратори

Цей агрегат часто використовується для позначення електроніки. Головним елементом є лазерний випромінювач. У різних моделях застосовуються випромінювачі двох видів:

 • Твердотільні (волоконні), де лазерний промінь формується в трубці з оптичним волокном, після чого переходить на лінзу, що фокусує; вона трансформує його до потрібних розмірів, перетворюючи на світлу невелику пляму. А через те, що діаметр променя невеликий, а концентрація температури та потужності випромінювання в точці обробки висока, то промінь здатний за кілька секунд випалити верхній шар матеріалу до потрібної глибини. До того ж лазер може швидко переміщатися по заданому периметру, створюючи на поверхні виробу задане програмою зображення.
 • Газові випромінювачі – тут важливим є електричний розряд; він проходить по трубці через суміш газів з діоксиду вуглецю, гелію і азоту, після чого перетворюється на лазерний промінь, і потім перенаправляється на фокусуючу голівку, а звідти на поверхню, якій необхідне маркування.

Якщо порівнювати оптичну систему цих двох видів устаткування, вона однакова. Лінзи, встановлені всередині головок, мають високий коефіцієнт проникнення лазерного променя, який впливає на робочу поверхню методом розплавлення, випаровування або розкладання. Керувати такою технікою можна лише за допомогою контролера. Програмування та налаштування відбуваються завдяки спеціально встановленому ПЗ. Усі робочі команди задаються вручну на верстаті через знімний пристрій або комп'ютер, до якого підключений агрегат.

До переваг лазерного маркувального обладнання можна віднести:

 • Величезний вибір компонентів, що обробляються
 • Висока роздільна здатність та якість нанесення маркування
 • Вся перенесена на виріб інформація стійка до будь-яких погодних чи механічних впливів
 • Безконтактне нанесення відомостей, також не потрібно фіксувати вироби, що обробляються
 • Відсутність розхідників
 • Можна робити нанесення у складних, важкодоступних місцях
 • Можливий формат друку у вигляді: штрих-кодів, логотипів, емблем, знаків тощо, загалом все те, що складно підробити
 • Висока швидкість обробки
 • Швидке налаштування параметрів маркування.

Лазерне маркувальне обладнання випускається кількох видів. Наприклад, є ручні моделі, які самі собою компактні. Їх можна зустріти на виробництвах, де встановлення стаціонарних верстатів або пристроїв для конвеєрних ліній неможливе. Сама інформація може наноситися на різні металеві деталі електроніки та неметалічні вироби, крім прозорого пластику та дерева.

Окрім цього є настільне обладнання. Воно має вигляд переносного верстата зі стільницею та поворотним пристроєм для зручної обробки заготовок. Огляд може проводитись на будь-яких металевих товарах та деяких неметалічних матеріалах. Такі пристрої добре підходять для невеликих виробництв, де немає конвеєрних ліній.

Підлогові апарати – на вигляд як повноцінне робоче місце зі станком, стільницею, полицею для клавіатури, шафкою для системного блоку, та місцем для встановлення монітора. Завдяки цьому виду техніки можливе маркування виробів із будь-яких матеріалів.

Конвеєрні верстати можна побачити на заводах та потокових виробництвах. Вони легко вбудовуються в конвеєрні лінії та наносять відомості у процесі руху виробів по стрічці. Деякі моделі виявляють деталі, що обробляються по датчику, інші - завдяки скануючій камері. Конвеєрний тип обладнання може працювати з продукцією, що складається із будь-якого матеріалу.

Краплеструменева техніка

Такого типу пристрої наносять потрібну інформацію на поверхню деталей за допомогою незмивного швидковисихаючого чорнила. Провідним компонентом обладнання є друкуюча головка, вона формує дрібні краплі чорнила, розганяє їх до великих швидкостей, а потім вистрілює ними по поверхні. У результаті, на матеріалі утворюється маса близько розташованих один до одного чорнильних точок, що знаходяться на одній прямій. В результаті вони показують кінцеве зображення або напис.

Маркування виробів відбувається безконтактним способом, а значить, за допомогою даної техніки можна ідентифікувати крихкі предмети, до яких належать друковані плати, чіпи та інші елементи електроніки. Удосконалені моделі краплеструменевих апаратів оснащуються великим набором чорнил і висококонтрастними пігментними рідинами, а також спеціалізованими чорнилами, які відрізняються своєю стійкістю до різних хімічних сполук. Для роботи окремих моделей техніки потрібний розчинник. Що чорнило, що розчинник мають вигляд картриджів, які зручно вставляються в обладнання. Максимальний розмір інформації, яку можна наносити за допомогою краплеструменевого обладнання, становить 62 мм. Виробники випускають таку техніку різних видів, а саме: ручна, стаціонарна та конвеєрна. Такі агрегати не потребують особливої підготовки операторів і легко налаштовуються. Техобслуговування не вимагає особливих витрат часу і грошей - все тому, що безліч моделей мають великий рівень захисту від пилу і вологи. А ось, що стосується швидкості роботи - на відміну від лазерних верстатів, краплеструменеві моделі наносять інформацію не швидко, і їм необхідні витратні матеріали. На жаль, але у краплеструменевих якість зображень, написів є нижчою, ніж у лазерних представників. З часом маркування, нанесене краплеструменевим приладом може стертися.

Якщо Ви в пошуках надійного маркіратора для Вашого виробництва, ви можете сміливо звернутися до компанії «Альянс-КМ», яка розповість та допоможе з вибором якісного обладнання, яким Ви точно залишитеся задоволені!

Альянс-КМ – ми надаємо лише найкраще маркувальне обладнання!

Маркування електротехніки>

 21.01.2022
 (16 переглядів)