Яке обладнання найкраще придбати для маркування металу в 2021 році

Яке обладнання найкраще придбати для маркування металу в 2021 році

Сьогодні існує великий вибір обладнання, яке відмінно підходить для роботи з металом. І, умовно, вся існуюча техніка, що здатна працювати з металом, ділиться на три види, про які буде більш розгорнуто сказано в статті.

Лазерний маркиратор по металу

Механічні маркиратори

Їх зараховують до розряду ударно-точкових. Поділяються вони відповідно до місця розміщення і варіанту застосування на:

 • Мобільні

Зазвичай застосовуються для роботи у важкодоступних місцях. Вигідна покупка для невеликих виробничих компаній.

 • Настільні (настільна модель)

Всі роботи виконуються ручним методом, а значить, на додаток до обладнання необхідний оператор.

 • Вбудовувані

Техніка, що швидко пристосовується. Її можна в будь-який момент поставити на виробничу лінію. Зазвичай комплектується ЧПУ, а таврування відбувається в автоматичному режимі.

Принцип роботи механічних маркувальників

Основний робочий орган тут голка (їх може бути декілька або в єдиному екземплярі). Голки зроблені з міцного матеріалу, бувають різні по діаметру. Зроблені голкою поглиблення формують зображення (аналогічно друкованим голівкам принтерів матричного типу).

Плюси і мінуси механіки

Плюс в тому, що механіка довгостроково працює, ціна в порівнянні з лазерами - невисока. Невибагливі у догляді. А от мінусів тут більше - вузьке спрямування роботи, довго виконується процес, слабка контрастність, немає можливості маркувати більш дрібну продукцію.

Краплинні маркиратори

Процес маркування проводиться за допомогою трьох видів пристроїв: дрібно і крупносімвольних принтерів, а також, техніки з високою роздільною здатністю. Обладнання випускається в стаціонарному і ручному форматі.

Краплинні можуть виконувати роботу самостійно або за допомогою людини. Вони можуть наносити графічну, текстову, цифрову інформацію на вигнуті і плоскі вироби будь-яких поверхонь, включаючи металеві. Принцип дії схожий зі струменевим принтером. Якщо говорити про мінуси, то ці прилади недовговічні, в порівнянні з ударними або лазерними. Також витрачається багато коштів на витратні матеріали.

Лазерні маркери

Гарні в роботі з металом і не тільки. Висока якість роботи. Їх прийнято розділяти згідно різновидів випромінювача:

 • Волоконні маркери

Лазерний промінь передається по волоконно-оптичному кабелю. Охолодження відбувається повітряним способом.

Волоконні відрізняються надійністю, високим терміном служби. Можуть працювати не тільки з металом.

 • Газові (СО2)

Тут в якості випромінювача виступає лазерна трубка зі скла із закачаною сумішшю газів, основу яких складає двоокис вуглецю. Охолодження відбувається водяним способом.

Найчастіше застосовується в маркуванні виробів неметаличного типу. Однак окремі види металів маркувати все ж може. В такому обладнанні для маркування металу потрібна спеціальна технологія, яка допоможе зробити кольорове гравіювання металу, стандарту МОРА. Це відбувається завдяки появі кольорів мінливості, які можна розрізняти один від одного при певній температурі нагріву конкретного місця. Ці можливості особливо гарні на нержавійці. Для реалізації такої технології потрібна спеціальна комплектація верстата. Маркиратор повинен включати в себе:

 • контролер з вбудованою функцією МОРА;
 • сканатор, що дає можливість обладнанню використовувати його в таких технологічних режимах;
 • випромінювач, що підходить для формування потрібних частот для МОРА.

Подібна комплектація досить дорога, а термін її окупності завищений. Якщо говорити простіше, покупка приладу з газовим випромінювачем економічно вкрай невигідна.

У лазерних - середня потужність може бути 4 значень: 10, 50, 30, 20 Вт. Також можливе підвищення потужності до 100 Вт, але під замовлення.

Основне в пристрої - випромінювач з системою охолодження. У волоконних - повітряна система. У газових - водяна. Оптика в верстатах схожа. Лазерний промінь після генерації потрапляє в комбайнер, який іде на оптичному тракті слідом за випромінювачем. Також прилад має: алюмінієвий корпус (матеріал обраний з урахуванням його високу тепловіддачу), лазерну указку, яка імітує при настойках промінь лазера, світлопрозору лінзу з напиленням.

Головні плюси лазерного маркиратора

Насправді, їх багато. Ось основні з них:

 • Є можливість створювати перманентне зображення, яке стійке до навколишнього середовища, і температурних перепадів;
 • Можна виконати найскладніші види відміток (графіка необхідної складності, QR- коди, серійні номери, логотипи, штрих-коди);
 • Безперервна відмітка товарів;
 • Висока роздільна здатність, понад 500 DPI;
 • Можна цілодобово експлуатувати техніку.

Також в лазерних приладах є вбудоване ПО і ризик появи браку дорівнює нулю. Такі маркиратори невибагливі в догляді, їм не треба заздалегідь створювати спеціальні умови праці. Можна вбудовувати в будь-який технологічний процес. Вони вважаються екологічно безпечним обладнанням. А згідно типу установки вони поділяються на:

 • Ручні;
 • Настільні (невеликі);
 • Підлогові (стандартні моделі);
 • Конвеєрні.

Висновок

Звичайно, найкращим варіантом для маркування металу є лазерне обладнання. Воно має безліч переваг, та й до того ж виконує якісний друк за рахунок наявних волоконних лазерів. В окремих випадках (при гравіруванні на дереві, можна застосовувати газові моделі).

А що стосовно більш докладної інформації про лазерні Маркиратори, можна дізнатися у нас на сайті або зв'язатися з менеджерами компанії Альянс-КМ, які зможуть розгорнуто відповісти на всі питання, що цікавлять з приводу обладнання та допоможуть підібрати найбільш відповідне для Вашого виробництва.

Альянс-КМ має великий асортимент необхідного обладнання та витратних матеріалів до нього. Так що Ви без зусиль зможете вибрати саме те, що підходить саме вашому виробництву, та й плюс до всього, ризикуєте залишитися задоволеними рівнем якості робіт, що виконуються нашим обладнанням. Зв'язатися з нами можна по телефону або ж іншим способом - контактні дані вказані на сайті компанії в шапці профілю.

Успішного вибору!

 18.10.2021
 (40 переглядів)