Маркування товарів або піддонів фарбою

Маркування товарів або піддонів фарбою

Маркування фарбою необхідно для ідентифікації продукту. Виготовляється воно шляхом нанесення необхідної інформації на упаковку або прямо на товар. У промисловості використовують лише 2 типи обладнання для безконтактного маркування фарбою: каплеструменеве та термоструйне. Ці два види техніки працюють на концепції викидання фарби на поверхню, але за способом та можливостями друку вони різняться.

Сфера використання

Такого роду техніка вважається найбільш доступною за вартістю, тому вона має найбільшу сферу застосування. Плюс до всього, різноманітність технологій та моделей покриває практично всі типи промисловості, де необхідне маркування. Найчастіше маркування фарбою використовується на виробництві, де маркувальний пристрій встановлюється стаціонарно на швидкісних конвеєрних лініях.

Промислові маркіратори фарбою потрібні у таких галузях промисловості:

  • У виробництві буд. матеріалів
  • Для товарів широкого користування
  • Область медицини, фармакології та косметики
  • У харчовій галузі

Мінусом такого способу нанесення інформації є його недовговічність та слабка стійкість до зовнішніх факторів. Тому даний тип технології не використовують там, де потрібні стійкіші до стирання коди, які будуть ідеально зчитуватися досить довгий період.

Маркування фарбою

Докладніше про принтери, які використовують фарбу для маркування

Каплеструменеві принтери

Це високопродуктивні прилади, які працюють на виробничих лініях швидкого безперебійного режиму. За типом друку таке обладнання буває: дрібносимвольним і крупносимвольним, також є моделі з високою роздільною здатністю.

Що стосується дрібносимвольного обладнання, то воно може працювати зі швидкістю до 500 метрів за хвилину, а повної заправки картриджа зазвичай вистачає на 10 млн. одиниць продукції. Зрозуміло, дані характеристики у деяких моделей можуть різнитися, але, у будь-якому разі, ціна одного маркера не надто висока і повністю окупається з часом.

Якщо говорити про крупносимвольне обладнання - воно частіше використовується для позначки вторинної тари або великогабаритного продукту, наприклад, коробок, контейнерів та ін. Розмір маркування може сягати 70Х1000 мм. Особливість такого приладу полягає у високій продуктивності, яка може доходити до 61 метрів за хвилину, з економічною витратою фарби. Для того, щоб принтер працював автономно від людини, він наділяється автоматичним контролем та спеціальними налаштуваннями, в яких можна регулювати рівень в'язкості чорнила, тиск струменя, автоматичне промивання та продування головки тощо.

Крім того, каплеструменеві маркіратори можна розділити на електроклапанні та п'єзоелектричні. Перші здатні наносити будь-яку цифробуквенну інформацію та штрих-коди чорнилом лише одного кольору. Другі можуть виконувати кольорове нанесення інформації, доповнене різними логотипами, ідентифікаційними кодами та спеціальними знаками. Роздільна здатність у цієї техніки більш висока, а значить воно може бути вироблено як дрібносимвольним, так і крупносимвольним принтером.

Термоструйні прилади

У термоструйного обладнання друк має більш насичені фарби, високу реалістичність, а також гарну роздільну здатність і високу швидкість. Сам ж термоструйний друк потрібний для високоточного нанесення складних або комбінованих зображень на різну непористу поверхню. Як правило, такий тип нанесення інформації застосовується для брендування або захисту від підробки.

Принцип роботи такого пристрою полягає у швидкому нагріванні чорнила у вбудованій у кожному картриджі головці. Саме чорнило нагрівається до 600°С і, завдяки різкому розширенню, їх частина викидається через сопло на основу нанесення. Процес повторюється кілька тисяч разів на секунду, а час нагрівання досягає 2 мільйонної частки секунди, що дає в результаті високу швидкість друку.

Управління маркіраторами

Керувати всіма вищезгаданими пристроями досить просто, адже всі вони часто наділені монітором для перегляду інформації та поточних параметрів, а також клавіатурою та внутрішньою пам'яттю. Практично все промислове обладнання має необхідні функції і може самостійно вносити до структури маркування час та дату, проводити діагностику системи тощо.

У кожному промисловому устаткуванні може бути певне програмне забезпечення, яке, як правило, постачається одночасно з обладнанням. Деякі сучасніші моделі можуть взаємодіяти з ПК та керуватися віддалено через інтернет або внутрішню мережу компанії.

Ну а якщо ви у пошуках якісного промислового обладнання для свого виробництва, компанія Альянс-КМ з радістю чекає на вас. В арсеналі компанії є такі типи маркіраторів:

  • Каплеструменеве обладнання
  • Термоструйне
  • Графічні системи
  • Лазерні маркіратори
  • Термотрансферні принтери
  • Аплікатори та принтери аплікатори етикеток

Альянс-КМ - ми пропонуємо тільки якісне маркувальне обладнання!

 12.05.2022
 (6 переглядів)