Що треба знати про маркиратори при їх виборі?

Що треба знати про маркиратори при їх виборі?

Сьогодні маркувальне обладнання дуже затребуване, оскільки маркування вважається невід'ємною частиною не тільки виробництва, а й системи забезпечення якості. Так як сьогодні популярно цілодобове виробництво, то виникає потреба в автоматизації процесів виготовлення. І, звичайно ж, все це впливає на вибір способу ідентифікації товару і обладнання для маркування.

різновиди маркувальників

Важливі критерії при виборі маркиратора

Вибираючи подібну техніку, потрібно звертати увагу на кілька важливих критеріїв. Основними вважаються сегмент застосування, матеріал і вид упаковки, присутність вимог до якості етикетки і до її читабельності. Після важливо звернути увагу на ціну і якість маркиратора, плюс його гарне сервісне обслуговування. Адже дуже важливо, щоб маркиратор наносив чітке маркування або зображення, написи або штрих-коди, так як ці вимоги дуже високі як для промислових, так і для споживчих товарів.

Швидкість нанесення є не менш важливим фактором. Адже для виробництва важливо, щоб таке обладнання справлялося з поставленими виробничими завданнями з урахуванням умов, в яких вони будуть виконуватися. Ще одним фактором при виборі маркувальної техніки є і так званий людський фактор. Наприклад, маркувальні преси холодного і гарячого тиснення налаштовують вручну, а значить є ймовірність помилки, через яку маркування буде недостатньо якісним. Але і людський фактор можна звести до нуля, якщо використовувати різне цифрове обладнання, де всі оновлення і налаштування відбуваються тільки автоматично.

Спосіб маркування. Їх поділяють на 4 типи: термотрансферний, каплеструменевий і лазерний друк, а також тиснення, де ролер-кодери за допомогою термоплавких чорнила наносять чіткі, точні і швидко сохнучі символи на будь-які типи пакувальних матеріалів. Адже ролер-кодери і преси для тиснення є нецифровими механічними пристроями, які можуть наносити тільки прості відбитки дати / часу, а значить, товар з таким маркуванням неможливо надалі відстежити. Напевно, через це ролер-кодери і тиснення є не актуальним способом маркування, в порівнянні з краплеструменевими маркираторами, які можуть нанести будь-які коди, від простих до складних. Залежно від області застосування можна вибрати дрібносимвольний або крупносімвольний принтер. Така технологія маркування на сьогодні використовується майже всюди.

Тип краплеструменевої техніки. Їх поділяють на два: метод циркуляційного типу і каплеструменевий метод.

Метод циркуляційного типу. Працює обладнання за допомогою рідких чорнил, які можуть безпроблемно лягати на будь-який тип матеріалу завдяки своєму складу. Недолік у цього методу полягає в забрудненні повітря і постійному чищенні принтера.

Метод каплеструменевого типу. У цьому типі застосовуються термоплавкі чорнила "Тouch Dry". Такий метод застосовують в екологічно чистому та безпечному виробництві. Термоплавкі чорнила не володіють токсичними елементами. У кімнатній температурі ці чорнила будуть сухими, твердими, але спектр застосування їх досить малий. Наприклад, вони не підійдуть для скла.

Різновиди принтерів. Їх поділяють на три види: термотрансферні, цифрові лазерні маркиратори і лазерні принтери.

Тепер, по кожному з них.

Термотрансферні принтери дають якісний друк, використовують їх у багатьох галузях. Вони можуть наносити інформацію практично на будь-який вид поверхні. Мінуси - дороге обслуговування і ремонт, великі витрати на друк.

Цифрові лазерні маркиратори маркують товар завдяки лазерному променю. Такі маркиратори не вимагають ніяких витратних матеріалів, що є вже саме по собі плюсом. Принцип дії лазера простий: або він прибирає барвистий шар із заданою поверхні, або він плавить або випаровує верхній шар упаковки. У підсумку вийде швидкий невитираний друк.

Лазерні принтери - часто використовується обладнання для маркування первинної упаковки. Все завдяки швидкому нанесенню кодів, відсутності витратних матеріалів і повній екологічній безпеці. Як їх недоліки прийнято вважати: великі розміри таких лазерів і їх високу ціну. Але зовсім недавно з'явилися сучасні, не дуже дорогі і компактні моделі, які охоче складають конкуренцію для решти маси маркувальників.

 29.07.2021
 (43 переглядів)