Тимчасове маркування пляшок, скла та пластику

Тимчасове маркування пляшок, скла та пластику

У сучасному світі тимчасове маркування на скляних, пластикових та інших ємностях – відмінна перевага для виробництва. Особливо якщо доводиться працювати із багаторазовою упаковкою. Така упаковка може бути виконана з різних матеріалів, у тому числі скло, алюміній, пластик, або поліетилен низького тиску (ПНТ).

Головне питання тут полягає в розробці способу нанесення маркування, який відрізнятиметься своєю чіткістю, читабельністю, а головне, зможе зберегтися на тарі на період життєвого циклу продукту, але яку за необхідності можна буде швидко видалити, щоб нанести новий код та знову використовувати тару.

Важливо, щоб подібне тимчасове маркування було читабельним і стійким на весь період використання ємності. А чорнило має давати оптимальний баланс між двома крайнощами. Нижче представлено три стандартні сфери застосування в галузі напоїв, в яких застосовується маркування з відмінною адгезією та можливістю її видалення.

Газована вода / пиво (пляшки із пластику та скла) Вода (пластикові тари до 19 літрів) Пиво (алюмінієва тара)
  • Маркування наноситься на вже заповнену продуктом пляшку у вертикальному положенні на високошвидкісній лінії.
  • Коли продукція потрапила на полиці магазинів, маркування має бути стійким до будь-яких умов, у тому числі до низьких температур. Позначка не має стиратися внаслідок зіткнення з іншими товарами. Також, вона повинна бути розбірливою за будь-яких умов, включаючи, випадки занурення пляшок у воду або лід.
  • Маркування ставиться на шийку контейнера або на його корпус у вертикальному положенні або в момент горизонтального перекочування.
  • Позначка має бути якісно нанесеною та читабельною і після перевезення, і під час її зберігання. Це дуже важливо, оскільки подібні тари найчастіше піддаються появі конденсату в результаті зміни температури як при зберіганні, так і при використанні продукції.
  • Інформація про товар зазвичай наноситься на корпус контейнера при його перевезенні. Крім інформації про свіжість продукту, інформація повинна містити можливість відстеження продукту.

Після того, як продукт буде використаний, попереднє маркування має бути прибране з тари на етапі миття, після чого тара відправляється на дезінфекцію, повторне наповнення, тиснення новим маркуванням та повторне застосування. Сам процес тимчасового або постійного маркування пляшок зі скла або з металу включає докладний аналіз різних виробничих параметрів, включаючи швидкість, конденсацію на тарі і т.д. Адже якщо друкувати в поганих умовах, то це, безсумнівно, призведе до поганої якості маркування або його відсутності.

Для того, щоб друк на продуктах був чіткий і стійкий, найкраще проконсультуватися з фахівцем, який зможе допомогти з вибором придатної під конкретні умови техніки і витратних матеріалів до неї. Але все ж таки існує ряд рекомендацій, які допоможуть покращити якість маркування. А саме:

  • Застосовуйте повітряний ніж. Цей ніж із двома головками найкраще використовувати при холодному заповненні пляшок. Тут дуже важливий кут положення ножа, швидкість потоку повітря та його розташування. Це важливо, тому що зазначені вище фактори впливають на можливість швидко прибрати необхідний обсяг конденсату, і таким чином підвищити прилипання чорнила.
  • Позначати маркування над лінією заповнення. Якщо Ви працюєте з великим відсотком пластмасових та скляних пляшок, тоді інформацію про продукт рекомендовано наносити над лінією наповнення. Це пов'язано з тим, що саме там обсяг конденсату значно нижчий, ніж там, де є рідина.
  • Використовуйте лише чисту тару. Усі ємності повинні бути добре очищені перед повторним наповненням. Якщо на тарі залишаться сліди миючих засобів, чорнило буде ненадійно закріплено на тарі, або залишки миючого можуть їх розчинити.

Дуже важливо зробити правильний вибір обладнання та розхідників до нього. Оскільки, з одного боку, чорнило має бути стійким у різних умовах, а з іншого боку, якщо чорнило буде дуже стійким, то це призведе до того, що підвищаться витрати на миючі засоби та тару.

Якщо ви шукаєте надійне обладнання або витратні матеріали, ласкаво просимо в Альянс-КМ. Менеджери нашої компанії нададуть, у разі потреби, консультацію з вашого питання, а також зможуть провести доставку обладнання або розхідників для Вас.

Тимчасове маркування пляшок

 30.11.2021
 (94 переглядів)