Плюси і мінуси лазерного і каплеструменевого обладнання

Плюси і мінуси лазерного і каплеструменевого обладнання

Маркіратори у виробництві - річ необхідна. З їх допомогою наносять на продукцію термін придатності або інші важливі маркувальні знаки, завдяки яким, ми дізнаємося про товар щось важливе.

Купівля такого обладнання стає важливим придбанням для харчової промисловості. Але, в цій сфері діяльності можна зіткнутися з деякими труднощами, так як лазерний і каплеструменевий маркіратори мають свої плюси і мінуси. У цій статті ми розглянемо докладніше плюси і мінуси кожного обладнання.

Лазерний маркіратор. Що це таке? Його плюси і мінуси

Що таке лазерний маркіратор? Технологія нанесення

Лазерний маркіратор - різновид обладнання, за допомогою якого, виходить чітке зображення-ідентифікатор на товарах, упаковці або інших поверхнях. Лазерний промінь випалює на упаковці необхідну інформацію, яка вводиться оператором за допомогою векторного або растрового зображення. У результаті такого нанесення, виходить невитиране маркування високої якості. Це обладнання призначене для нанесення логотипів, назв, штрих-кодів, QR-кодів, дат, нумерації партій, характеристик товару і т.д.

лазерне маркування

Тепер поговоримо про технології нанесення

Нанесення інформації проводиться за допомогою сфокусованого лазерного променя, який, стикаючись з поверхнею, змінює її структуру. Луч маркує поверхню в будь-якому напрямку, а для друку не потрібно мати додаткових витратних матеріалів. Лазерне маркувальне обладнання може нанести текст або графіку, або будь-який інший дизайн на різні матеріали, в залежності від вимог виробництва. Устаткування застосовується як для створення стаціонарного робочого місця, так і для об'єднання в виробничі лінії. При цьому оператор сам налаштовує якість і продуктивність обладнання.

У лазерного маркування є кілька технологій, які застосовують для певних матеріалів. Кожен із способів допомагає отримати високоякісне зображення, виконуючи навіть найскладніші завдання (дрібні малюнки, різні шрифти і т.д.):

Відпал. На момент контакту поверхні з лазерним променем невеликої потужності відбувається окислення матеріалу, в результаті чого змінюється його колір. Отже, лазерний маркіратор змінює тільки зовнішній вигляд поверхні, зберігаючи при цьому цілісність і структуру упаковки. Зображення, в свою чергу, створюється за допомогою зміни кольору, а не руйнування матеріалу.

Аннілінг. Ця техніка використовується в обробці металевих виробів. Матеріал нагрівається променем, вступає в хімічну реакцію, яка, в підсумку, призводить до зміни властивостей матеріалу або зміни його зовнішнього вигляду. Потрібно відзначити, що змінюється колір оброблюваної ділянки поверхні, а сам метал залишається в цілості й схоронності.

Гравірування. Такий підхід часто застосовують в лазерному маркуванні. Луч виплавляє і випаровує необхідні частини на поверхні виробу, тобто, знімає верхній шар. У підсумку, відбувається поглиблення, яке і називають гравіюванням.

Фарбування. Ця техніка схожа трохи на відпал. Її відмінності полягають в тому, що цей продукт залишається неушкодженим. Але коли промінь увійде в контакт з поверхнею, почнеться хімічна реакція. Вона і призведе до зміни кольору упаковки. Колір безпосередньо залежить від початкового кольору поверхні.

Видалення. Застосовуючи цю технологію, лазерний маркіратор прибирає поверхневе покриття, нанесене на виріб. Оскільки верхній шар має інший відтінок кольору, відмінний від базового, створюється контрастна відмітка. За допомогою даної техніки можна отримати якісне зображення навіть із застосуванням лазера невеликої потужності.

Травлення. Техніка застосовується при необхідності створення висококонтрастного малюнка на упаковці зі шкіри, скла або дерева. Під час маркування промінь точково розплавляє матеріал, утворюючи борозни не більш, ніж 0,02 мм глибиною.

Спінювання. Має на увазі собою плавлення поверхневого шару. На матеріалі утворюються газові бульбашки, вони зникають після охолодження. В результаті виходить невеликий рельєф, який має відтінок кольору світліше, ніж початковий. Техніка спінювання відмінно використовується в роботі з пластиком темних кольорів.

Нижче ми розглянемо плюси і мінуси лазерного маркіратора.

Плюси і мінуси лазерного маркіратора.

 1. Лазер використовується не на кожній упаковці. Існує ряд матеріалів, на якому таке маркування, буде нечітким.
 2. Вибираючи принтер, потрібно врахувати такий аспект, як колір матеріалу, на який наноситься маркування. Наприклад, маркування лазером буде погано виглядати на білому папері.
 3. Як мінус лазерного принтера - висока ціна. Плюсом виступає те, що лазер не потребує додаткових витрат або витратних матеріалів. Безсумнівно, лазерне обладнання - вигідне вкладення.
 4. Маркування лазером стійке до впливів води, вологи і тертя.
 5. Надійно захищає від підробки товару.
 6. Таке маркування неможливо видалити, в іншому випадку буде зіпсована упаковка.
 7. Лазерний принтер в виділеній ділянці для друку, може наносити різну інформацію, поєднувати різноманітні шрифти, розміри самого тексту.

Тепер переходимо до розбору каплеструменевого обладнання.

Каплеструменевий маркіратор

Це обладнання використовується при маркуванні у фармацевтичній сфері, в сфері засобів особистої гігієни, в косметиці, продуктах харчування, пивоварної продукції і побутової хімії.

Основною відмінністю цього обладнання є витратні матеріали - чорнила.

Каплеструменеві маркіратори, як і інші маркиратори, наносять на упаковку необхідну інформацію про товар. Такі маркиратори можуть працювати безперервно, але їх заковика полягає в тому, що періодично потрібно промивати головку, що друкує, від накопичення залишків від чорнила або будь-яких інших забруднень, щоб маркування було чіткішим.

Ще одним важливим фактором є те, що в таких маркіраторів можливий друк по вертикалі і в обладнання є деякі обмеження по символам. Простіше кажучи, на упаковці багато інформації не нанесеш.

А тепер перейдемо до більш детального вивчення списку переваг і недоліків, які є у каплеструменевих маркувальників.

каплеструменевий маркіратор

Плюси і мінуси каплеструменевих маркіраторів:

 1. Низька вартість у порівнянні з лазерним.
 2. Простий і зручний в налаштуванні і технічному обслуговуванні
 3. Високий електрозахист від попадання води та інших сторонніх часток.
 4. Контрастне маркування при застосуванні його на світлих поверхнях. Чудово підходить для паперової або пластикової упаковки, скла, алюмінію, плівки. А у випадку з чорної упаковкою, є варіант того, що потрібно буде додатково купувати кольорове чорнило.
 5. Можливість роботи цілодобово.
 6. Безконтактне нанесення інформації - відстань до поверхні маркування до 5 см
 7. Мінус в складності чорнильної системи, яка складається з маси трубок і електромагнітних клапанів.
 8. Потребує постійного технічного обслуговування
 9. Часте забруднення друкуючої головки - її періодично потрібно промивати.
 10. У разі помилки або будь-яких інших форс-мажорних моментів, чорнильний друк легко змінити на новий.
 11. Мінус каплеструменевого маркіратора полягає в тому, що він може маркувати тільки уздовж продукту і у нього є обмежена кількість рядків.

Вибір обладнання завжди залишається за клієнтом!

Висновок

У висновку хочеться сказати - якщо Ви не можете визначитися, яке обладнання Вам необхідне, лазерне або каплеструменеве, зважте всі плюси і мінуси, визначте для себе, в якій галузі чи на якому матеріалі буде застосовуватися маркування. Також слід врахувати - якщо виробнича лінія потребує швидкісного нанесенні маркування і при цьому гарної якості, тоді зверніть увагу на лазерний маркіратор.

У разі будь-яких сумнівів, Ви завжди зможете зателефонувати за номером телефону, що вказаний на сайті компанії і отримати кваліфіковану консультацію по хвилюючому питанню.

Альянс-КМ -гарантія якості і надійності!

 17.05.2021
 (76 переглядів)